Reklama

Kościół

Doświadczenie choroby to też powołanie

Adobe.Stock.pl

O tym, że doświadczenie choroby, zgoda na cierpienie jest realizacją powołania mówił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki do pielgrzymów zgromadzonych u Matki Bożej Studzieniczańskiej. W pierwszą sobotę lipca do diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej przybyli chorzy i z niepełnosprawnością oraz wspólnota Cichych Pracowników Krzyża na doroczną Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych i Niepełnosprawnych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pielgrzymom towarzyszyli ich opiekunowie, kapelani szpitali, pielęgniarki, kapłani z diecezji. Przybyłych diecezjan powitał ks. Szymon Klimaszewski, diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia oraz ks. kan. Wojciech Stokłosa, kustosz sanktuarium.

Gospodarz miejsca życzył pielgrzymom, aby Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych zaowocowała bożym błogosławieństwem w codziennym życiu, a szczególnie w sytuacji niesienia krzyża choroby, cierpienia czy opieki nad drugim człowiekiem. „Niech obecność nas, tutaj, u Matki, która jest Uzdrowieniem chorych i Ucieczką grzeszników, która trwa wspólnie na modlitwie, niech będzie dla nas pociechą, niech będzie dla nas znakiem łaski uzdrowienia duszy i ciała” – mówił ks. Stokłosa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mszę św. poprzedziła modlitwa różańcowa, którą poprowadziła wspólnota Cichych Pracowników Krzyża z Ełku. Natomiast ks. Szymon Klimaszewski przypomniał warunki nabożeństwa I Sobót Miesiąca. Zachęcał, aby każdy z pielgrzymów skorzystał z łask przypisanych temu szczególnemu nabożeństwu maryjnemu.

Mszy św. w Studzienicznej przewodniczył bp Jerzy Mazur. W homilii biskup diecezji ełckiej mówił o odkrywaniu skarbu jakim jest modlitwa różańcowa. „Jesteście tą grupą, która trzyma różaniec w ręku, która codziennie modli się na różańcu. Dzisiaj Maryja prosi nas, aby ta modlitwa różańcowa była jako wynagradzająca za grzechy, jako zadośćuczynienie za tych, którzy popełniają grzechy, wypraszając dla nich łaskę nawrócenia. Dzisiaj szczególnie prośmy o nawrócenie tych, którzy wywołali wojnę na Ukrainie, o pokój na świecie, żebyśmy i my cieszyli się pokojem. Módlmy się też o powołania zakonne, kapłańskie, do sakramentalnych małżeństw. W tych intencjach ofiarujcie wasze cierpienia” – apelował biskup.

„Żeby zrozumieć sens swoich cierpień, choroby, patrzmy na Jezusa Chrystusa. Jesteśmy silni i mocni jak Jezus na Krzyżu. Cierpienie można zrozumieć tylko w perspektywie Bożej miłości, która jest sensem wszystkiego. Wasze apostolstwo jest jednym z najpotężniejszych środków, które Jezus chce użyć w swoim królestwie" - wyjaśniał bp Mazur.

Reklama

Św. Jan Paweł II uczył jak godzić się na chorobę i cierpienie. "To wy, chorzy i cierpiący jesteście najcenniejszym, najbardziej drogocennym skarbem Kościoła. Moja siła jest w was" – zapewniał bp Mazur.

Podczas Mszy św. kapłani udzielili sakramentu namaszczenia chorych. Pielgrzymi mieli również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Wprowadzeniem duchowym było nabożeństwo „Drogi Światła” poprowadzone przez ks. Klimaszewskiego. „Życie chrześcijańskie nie zaczyna się od nawrócenia, ale od spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech ta nasza pielgrzymka zaowocuje takim spotkaniem” – życzył diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia.

Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej jest jednym z głównych sanktuariów diecezji ełckiej. W roku 1999 to miejsce odwiedził papież Jan Paweł II. Od 2008 r. Studzieniczna jest etapem wytchnienia na Szlaku Papieskim "Tajemnice Światła" oraz celem Szlaku Różańcowego bł. Kard. Wyszyńskiego „Z różańcem w drodze”.

Podziel się:

Oceń:

2022-07-02 18:14

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Depresja, czyli życie bez jutra

Piękna kobieta w kwiecistej sukience. Czeka na wiosnę. Szuka jej symptomów. Dla lekarzy to dobry znak. Zwiastun powrotu do zdrowia.

Więcej ...

Urszula Ledóchowska – niedoceniona matka polskiej niepodległości

Archiwum Sióstr Urszulanek SJK

Matka Urszula Ledóchowska w pamięci potomnych zapisała się jako założycielka nowej rodziny zakonnej, edukującej kolejne pokolenia młodzieży, mało natomiast wiadomo o jej wielkiej akcji promującej Polskę, gdy ważyły się losy odrodzenia państwa polskiego.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 29.): Nigdy i nie zawsze

2024-05-28 20:55

mat. prasowy

Co dyskrecja ma wspólnego z rozsądkiem? Czym różni się brukowiec od lekarza? W jaki sposób Maryja mówi o czyichś problemach? I na czym właściwie polega umowa między sercem a ustami? Zapraszamy na dwudziesty dziewiąty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o dyskrecji Maryi w Kanie Galilejskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Czy pamiętam o trosce o swojego ducha?

Wiara

Czy pamiętam o trosce o swojego ducha?

DR Konga: zamordowano 14 chrześcijan - odmówili...

Kościół

DR Konga: zamordowano 14 chrześcijan - odmówili...

Świadectwo: Uzdrowiona za przyczyną kard. Stefana...

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Świadectwo: Uzdrowiona za przyczyną kard. Stefana...

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Kościół

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Wiara

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania