Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Poświęcenie sztandaru i nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia SPSK w Łodzi

2022-06-21 08:00

ks. Paweł Kłys

- To, że przychodzicie jako szkoła do Jezusa, jest też – myślę – głęboko po myśli wybranej przez was patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, która jak mało kto prowadziła młodych także w Łodzi – do spotkania z Jezusem w Eucharystii.- mówił abp Grzegorz Ryś.

Już od kilku lat w Zespole Szkół Katolickich prowadzonych przez SPSK – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich – działa Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia, która od dziś nosi imię św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystość nadania imienia szkole, poświęcenie sztandaru oraz obrazu patronki odbyło się wczoraj w samo południe podczas Eucharystii celebrowanej przez metropolitę łódzkiego w bazylice archikatedralnej.

- Pragniemy, aby święta Matka Urszula, która jest dla nas wzorem pedagoga pomagała nam nie tylko odkrywać talenty dzieci i uwrażliwiać na piękno świata, ale także wskazywać na drogę do Stwórcy. Proszę księdza arcybiskupa o przewodniczenie Eucharystii w intencji wspólnoty naszej szkoły, wygłoszenie słowa, pobłogosławienie sztandaru szkoły i poświecenie obrazu naszej patronki. – mówiła na początku Mszy świętej Izabela Wiechno – dyrektor Szkoły Muzycznej SPSK w Łodzi.

W słowie skierowanym do nauczycieli, rodziców i dzieci Szkoły Muzycznej arcybiskup Grzegorz powiedział miedzy innymi - Jezus jest najlepszym nauczycielem. Jest też kimś, Kto założył szczególną szkołę, którą najpierw było grono dwunastu uczniów, a dzisiaj to grono rozrosło się w miliony ludzi, którzy Jezusa nazywają swoim mistrzem. To, że przychodzicie jako szkoła do Jezusa, jest też – myślę – głęboko po myśli wybranej przez was patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, która jak mało kto prowadziła młodych także w Łodzi – do spotkania z Jezusem w Eucharystii. To i każde następne spotkanie waszej szkoły z Jezusem Eucharystycznym będzie głęboko w duchu św. Urszuli. – tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

Reklama

- Bardzo chcę wam życzyć oraz szkole, którą tworzycie i będziecie w szczególny sposób dalej tworzyć pod patronatem świętej Urszuli – żeby ta wasza szkoła nie była teatrem. Bądźcie prawdziwi! Nauczyciele, bądźcie prawdziwymi nauczycielami. Uczniowie – bądźcie prawdziwymi uczniami, a nie udawajcie, że się uczycie. Miejcie odwagę tworzyć relacje, które są prawdziwe, a nie są udawane. Te relacje najbardziej zapamiętacie z tej szkoły, a wtedy ta szkoła nie będzie tylko pod patronatem św. Urszuli, ale będzie to szkoła Jezusowa. – zakończył kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem łódzki pasterz pobłogosławił i poświecił sztandar z wizerunkiem św. Urszuli Ledóchowskiej oraz obraz patronki szkoły.

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich mieści się w gmachu Zespołu Szkół Katolickich SPSK w Łodzi przy ul. Zofii Nałkowskiej 2. Więcej informacji na temat Szkoły można znaleźć na stronie szkoły: www.lodz.spsk.pl/category/wydarzenia-szkola-muzyczna  oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/muzyczna.spsk.lodz 

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: 25-lecie Łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny

Justyna Kunikowska

Więcej ...

Jakie czasy, tacy księża?

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Ukraina: wspólnota katolicka nadal nie odzyskała kościoła św. Mikolaja w Kijowie i prosi o pomoc papieża

2022-07-05 18:14

Antonio Spadaro/Twitter

Parafia rzymskokatolicka św. Mikołaja w Kijowie poprosiła Franciszka o “pomoc w zwróceniu świątyni jej prawowitym właścicielom”. W liście do papieża księża i świeccy po raz kolejny wspomnieli, iż kościół nie przeszedł ostatecznie na ich własność, mimo podpisania z władzami memorandum w tej sprawie. Zgodnie z tym dokumentem parafia miała zacząć korzystać z tego obiektu z dniem 1 czerwca, ale do dzisiaj to nie nastąpiło. W dawnej świątyni do dzisiaj mieści się od ponad 42 lat Narodowy Dom Muzyki Organowej i Kameralnej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Ks. Piotr Pawlukiewicz: Słuchać sercem, a nie uchem

Wiara

Ks. Piotr Pawlukiewicz: Słuchać sercem, a nie uchem

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

#KrwiodawstwoŻycia - codzienne rozważania na lipiec

Wiara

#KrwiodawstwoŻycia - codzienne rozważania na lipiec

Watykan: Polak wśród 44 metropolitów, którzy w środę...

Kościół

Watykan: Polak wśród 44 metropolitów, którzy w środę...

Zmiany kapłanów 2022 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2022 r.

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji...

Aspekty

Komunikat o nominacji biskupa pomocniczego diecezji...

Listy o. Pio, które odmieniają życie

Wiara

Listy o. Pio, które odmieniają życie

Pan Bóg wyliczył moje kroki - świadectwo ojca Michała...

Kościół

Pan Bóg wyliczył moje kroki - świadectwo ojca Michała...