Paraolimpiada: Brąz pływaczki Jabłońskiej na 400 m st. dowolnym

Pływaczka Oliwia Jabłońska zdobyła w środę brązowy medal igrzysk paraolimpijskich na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (klasa 10). To 16. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio.

Polka uzyskała czas 4.33,20. Wygrała Kanadyjka Aurelie Rivard z rekordem świata - 4.24,08. Drugie miejsce zajęła Węgierka Bianka Pap - 4.29,83.

W Londynie (2012 rok) i Rio de Janeiro (2016) Jabłońska wywalczyła - odpowiednio - srebro i brąz na 100 m st. motylkowym (S10).

Polacy mają 16 medali (3-4-9) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.(PAP)

2021-09-01 11:12

Paraolimpiada - Czuper srebrnym medalistą w tenisie stołowym

Grający na wózku tenisista stołowy Rafał Czuper (klasa 2) powtórzył osiągnięcie z igrzysk w Rio de Janeiro i zdobył srebrny medal w paraolimpiadzie w Tokio. W poniedziałkowym finale przegrał z Francuzem Fabienem Lamirault 2:3 (6:11, 14:12, 5:11, 11:7, 9:11)

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Archiwum prywatne

Historia Anny jest dowodem na to, że Bóg może człowieka wyciągnąć z każdej trudnej życiowej sytuacji i dać mu spełnione, szczęśliwe życie. Trzeba tylko się nawrócić.