Niedziela Wrocławska

Śląsk Wrocław wygrał w pierwszym meczu II rundy kw. Ligi Konferencji Europy

Herb WKS Śląsk Wrocław

ks. Łukasz Romańczuk

W II rundzie kwalifikacji Europe Conference League Śląsk Wrocław wygrał 4:2 (1:0) w ormiańskim Giurmi z Araratem Erywań.

Początek meczu został zdominowany przez zespół Araratu. Grając prostymi zagraniami, stworzyli sobie kilka sytuacji, które jednak nie były wielkim zagrożeniem dla drużyny Ślaska Wrocław. W 17. minucie w środku pola niedokładnie podawała Exposito. To stworzyło okazję dla zawodników Araratu do kontrataku. W dobrej sytuacji minimalnie obok bramki strzelił Kone. W 19. minucie po dobrej akcji Robert Pich oddał strzał w polu karnym, jednak świetnie obronił Ermakov wybijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z prawego narożnika strzał głową odda Wojciech Golla i Śląsk Wrocław objął prowadzenie. W 25 minucie bliscy wyrównania byli Ormianie. Po świetnym podaniu Arakelyana strzał oddał Deble, jednak instynktownie mocny strzał obronił Szromnik. W 31. minucie dwukrotnie bramkarza gospodarzy chciał pokonać Fabian Piasecki, jednak nieskutecznie. Pod koniec pierwszej połowy wyrównania szukali gospodarze, jednak bezskutecznie.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze Araratu Erywań. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Malakyana do bramki trafił kolumbijczyk Juan Bravo. Śląsk Wrocław postanowił szybko odpowiedzieć i już minutę później Ermakova pokonał Fabian Piasecki. Podawał mu Erik Exposito dośrodkowując na drugi słupek. 57. minuta. Po indywidualnej akcji i minięciu dwóch przeciwników przed szansą stanął Patryk Janasik. Jednak pewnie obronił jego strzał Ermakov. W 67. minucie Makowski oddał strzał z dystansu, wprost w ręce bramkarza. Sporo problemów miał w 69. minucie bramkarz gospodarzy, kiedy to Krzysztof Mączyński zdecydował się na strzał. Chwilę później do siatki trafił Robert Pich, mijając dwóch przeciwników. W 75. minucie niepewna interwencja Szromika, która otworzyła szansę dla Hakobyana, jednak piłkarz Araratu przestrzelił z ok. 10 metrów. W 84. minucie zbyt słabo kryli przeciwników zawodnicy Śląska. Strzał oddał Kone i po rykoszecie wpadła do siatki. Nowy wynik 2:3. Bramka dla Araratu obudziła zawodników z Armenii. Za wszelką cenę dążyli chceli wyrównać wynik spotkania. Jednak to piłkarze z Wrocławia strzelili kolejną bramkę. W ostatnich sekundach podstawowego czasu gry Robert Pich strzałem głową podwyższył prowadzenie na 2:4. Po utraconej bramce piłkarzerAraratu atakowali do ostatniej sekundy, ale bezskutecznie.

Ararat Erywań - Śląsk Wrocław    2:4  (0:1)
49. Juan Bravo, 84. Kone - 20. Wojciech Golla, 50. Fabian Piasecki, 70, 90. Robert Pich

Składy:

Śląsk Wrocław: Szromnik - Stiglec, Golla, Lewkot, Janasik (76.Pawłowski) - Garcia, Makowski, Mączyński, (81. Schwarz) Pich - Piasecki (65. Sobota), Exposito

Ararat Erywań: Ermakov - Margaryan, Mkoyan, Prljevic, Bravo (81.Robert Hakobyan) - Muradyan, Pobulic (72. Stanojević), Malakyan (62. Rezik Hakobyan), Deble (72. Yacouba Silue), Arakelyan (62. Manoyan) - Kone

żółte kartki: Deble, Kone, Malakyan. Bravo (Ararat) - Lewkot, Stiglec, Szromnik, Golla (Śląsk)

Sędzia: Nikola Popov [Bułgaria]

Rewanż 29 lipca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zwycięzca dwumeczu zagra w III rundzie ze zwycięzcą meczu: Arda Kyrdżali (Bułgaria) - Hapoel Beer Szewa (Izrael)

+1 -1
2021-07-22 16:51

Bp Przybylski: troska o powołania w Kościele nie jest rekrutacją kandydatów

2024-04-16 14:17

Episkopat News

Troska o powołania w Kościele katolickim nie jest próbą rekrutacji kandydatów do pustoszejących seminariów i nowicjatów, ale pomocą człowiekowi w odkryciu jego miejsca w świecie – powiedział delegat KEP ds. powołań bp Andrzej Przybylski.

Ks. Koprianiuk: Kościół powinien wspierać młodzież w dojrzewaniu

2024-04-16 08:32
Podczas modlitwy na Jasnej Górze

Ewelina Gajos/Centrum DDM

Moralizowanie czy jakakolwiek inna forma presji nie przyciągnie młodych do Kościoła - powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk. Ocenił, że młodym trzeba dać poczucie bezpieczeństwa i wspierać ich na drodze ludzkiego dojrzewania.

Jak uwierzyć w siebie, zaufać i nie bać się zmian?

2024-04-16 14:41

Mat.prasowy

Edycja Świętego Pawła wraz z Duszpasterstwem Akademickim Emaus zaprasza na spotkanie autorskie z p. Ireną Neumueler - autorką książki “Gotowe na zmiany”, które odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia w Duszpasterstwie Akademickim Emaus (ul. Kilińskiego 132, Częstochowa) o godzinie 19:00.

Jezus mówi dziś o głodzie, który zagnieżdża się w...

1690 kleryków w Kościele katolickim w Polsce w 2024 r.,...