Piotr Żyła mistrzem świata!!!

PAP/Grzegorz Momot

Piotr Żyła zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był broniący tytułu Dawid Kubacki.

Żyła prowadził już po pierwszej serii. W drugiej nie zmarnował szansy i wyprzedził Geigera o 3,6 pkt. Lanisek stracił do zwycięzcy 7,3 pkt.

Czwarty był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud.

Kamil Stoch zajął 22. miejsce, Andrzej Stękała 30., a Klemens Murańka odpadł po pierwszej serii i został sklasyfikowany na 36. pozycji.

+3 0
2021-02-27 18:16

PŚ w skokach - Stoch wygrał kwalifikacje w Wiśle

Kamil Stoch

Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. W zawodach, które inaugurują sezon 2020/21, wystartuje rekordowa liczba reprezentantów Polski - aż jedenastu. Odpadł tylko debiutant, Jarosław Krzak.

Droga krzyżowa wg ks. Piotra Pawlukiewicza - Stacja czterdziesta – śmierć kogoś bliskiego...

Przyjacielu, po coś przyszedł?...

Jerozolima: skromniejsze obchody Wielkiego Tygodnia z powodu wojny w Strefie Gazy

2024-03-29 15:23