Reklama

Niedziela Częstochowska

Iskra Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny także w Częstochowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W najbliższy piątek 15 kwietnia o godz. 15.00 w dniu obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski na skrzyżowaniach i placach całej Polski oraz w kościołach i placówkach polonijnych zapłonie „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Także nasze miasto będzie uczestniczyć w tej wielkiej modlitwie. Na wielu częstochowskich skrzyżowaniach spotkają się dzieci, młodzież, ludzie bezdomni, osoby życia konsekrowanego i inni mieszkańcy miasta, by Koronką do Bożego Miłosierdzia modlić się w intencji Ojczyzny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Iskra Bożego Miłosierdzia” już wiele razy rozpalała płomień Bożego Miłosierdzia na ulicach Częstochowy, oraz w wielu miejscach w Polsce i na całym świecie. Od kilku lat, wierni co rok spotykają się na modlitwie 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Tegoroczne, kwietniowe spotkanie ma charakter wyjątkowy i jest ściśle związane z Jubileuszem Chrztu Polski.

- Dobrze, że w tym wielkim zawirowaniu politycznym i chaosie będziemy mogli zatrzymać się na chwile i prosić o Boże Miłosierdzie, a rocznica Chrztu Polski to wyjątkowa okazja – dzieliła się z nami s. Milena ze zgromadzenia Sióstr św. Józefa, która jest koordynatorką „Iskry do Bożego Miłosierdzia” w Częstochowie. – Polska ma głębokie korzenie wywodzące się z Ewangelii i tych wartości musimy bronić, tych wartości nie można niszczyć, bo tylko na tych wartościach można budować. To właśnie Chrzest Polski przypomina nam, gdzie są nasze korzenie. Chrzest Polski jest dla nas źródłem i to nie tylko politycznym, ale przede wszystkim moralnym i o tym nie wolno nam zapomnieć. Jeżeli na tych wartościach budujemy, to są one jak skała. Jeżeli będziemy budować na piasku – na jakichś wartościach tylko politycznych, to wcześniej czy później wszystko się rozsypie – trwałe korzenie są w wartościach chrześcijańskich. Właśnie o to teraz modlimy się, dziękując za łaskę Chrztu św. dla naszego narodu – mówiła s. Milena i dodała, że „ta Koronka w dużej mierze ma też charakter dziękczynienia i uwielbienia za to wszystko, co przez chrzest dokonało się w naszej Ojczyźnie, bo wielu ludzi walczyło i broniło wartości chrześcijańskich, dlatego nie wolno nam teraz tego zniszczyć”. – Do modlitwy angażujemy też ludzi młodych, żeby oni byli przesłaniem i przedłużeniem tego, co wywalczyli nasi ojcowie, praojcowie, co dała nam piękna historia naszego kraju. Żeby młodzi ludzie o tym nie zapominali – kontynuowała Siostra i zwróciła uwagę, że „ludzie stojący na ulicy z różańcem, odmawiający koronę do Bożego Miłosierdzia są świadectwem i przykładem, że wiara jest żywa, że nie kostnieje, że wiara dostosowuje się potrzeb znaków czasu. Wiara nie umiera.” – podsumowała s. Milena.

Reklama

W piątek 15 kwietnia o godz. 15.00, w duchowej łączności z innymi miastami, częstochowianie będą modlić się w intencji Ojczyzny w następujących miejscach:


na Placu Biegańskiego
na Kwadratach (Al. Wolności i Al. NMP)
przy Trójkącie (ul. Ks. J. Popiełuszki i Al. Jana Pawła II)
przy Urzędzie Miasta (ul. Śląska i J. Waszyngtona)
przy Ośrodku Wychowawczym Sióstr św. Józefa (ul. ks. bp T. Kubiny i ul. Klasztorna)
przy Akademii Polonijnej (ul. ks. J. Popiełuszki i 7 Kamienic)
przy przedszkolu Sióstr Nazaretanek ( ul. H. Dąbrowskiego i Jasnogórska)
przy Urzędzie Marszałkowskim (ul. J. III Sobieskiego)

Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta patronuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

Podziel się:

Oceń:

2016-04-15 09:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Koronka przy krzyżu tramwajarzy

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki Koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona została na terenie parafii szczególnie związanej z błogosławionym spowiednikiem św. s. Faustyny.

Więcej ...

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy

Adobe.Stock

Tradycyjnie w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego przypada jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jej źródła sięgają IV i V wieku, kiedy to trwały spory teologiczne dotyczące bóstwa i pochodzenia Chrystusa, a na soborach formułowano ortodoksyjne definicje tej doktryny i Credo. Liturgiczne święto powstało dopiero w XI w., a w całym Kościele wprowadził je papież Jan XXII w 1334 r.

Więcej ...

Niech ta świątynia służy spotkaniu z tajemnicą Trójcy Świętej

2024-05-26 22:00
Eucharystia z okazji 100-lecia kościoła w Żernikach Wrocławskich

Marzena Cyfert

Eucharystia z okazji 100-lecia kościoła w Żernikach Wrocławskich

Poewangelicki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich obchodzi 100-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu oraz zakończenia prac remontowych kościół i odnowione organy poświęcił abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Wiara

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Kościół

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Abp Galbas w Piekarach Śląskich: Gdyby Kościół się...

Kościół

Abp Galbas w Piekarach Śląskich: Gdyby Kościół się...

Dziesiątki tysięcy mężczyzn przybyło do Matki Bożej...

Kościół

Dziesiątki tysięcy mężczyzn przybyło do Matki Bożej...

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania