Reklama

Niedziela w Warszawie

Czułość Boga i nawrócenie

Aby jak najlepiej przeżyć rekolekcje wielkopostne, warto skorzystać z sakramentu pokuty

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Aby jak najlepiej przeżyć rekolekcje wielkopostne, warto skorzystać z sakramentu pokuty

Rekolekcje parafialne w Wielkim Poście, czasie pokuty i – oby! – nawrócenia, wyraźnie zbliżą nas do Boga. Na co tym razem rekolekcjoniści będą chcieli zwrócić naszą uwagę?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wielki Post oferuje sporo praktyk, które pomagają w osobistym nawracaniu się – oceniają zmartwychwstańcy z parafii św. Kazimierza na Sielcach. Ich oferta to Jutrznia, od poniedziałku do piątku. W niedziele – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki – Drogi Krzyżowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od IV niedzieli postu wiernych czekają rekolekcje prowadzane przez o. Jana K. Kaczmarka, rektora WSD Zmartwychwstańców w Krakowie, pod hasłem: „Czułość Boga wzywa nas do nawrócenia”.

– Odpowiedzią na cierpliwą, bezwarunkową miłość Boga powinno być nasze nawrócenie – tłumaczy o. Kaczmarek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prawda wyzwala

W archikatedrze św. Jana Chrzciciela rekolekcje rozpoczną się 5 marca. – To dobry dzień na taki początek, bo jesteśmy wtedy także kościołem stacyjnym – mówi proboszcz ks. Bogdan Bartołd. O. Dariusz Cichor OSSPE na ich hasło wybrał słowa z Ewangelii św. Jana: „Prawda, która wyzwala”.

– Przy dzisiejszym kryzysie samego pojęcia prawdy, uważam rozwinięcie hasła za ważne – mówi rekolekcjonista.

Tego samego dnia rozpoczną się rekolekcje w parafii Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej. Wygłosi je ks. Krzysztof Kralka SAC, szef Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Duszpasterz nie będzie sam, lecz z ekipą ewangelizacyjną. – Będzie to małżeństwo i młodzież ze wspólnoty ewangelizacyjnej – mówi ks. Kralka. Młodzi ludzie przedstawią świadectwa, opowiedzą, jak przeżywają wiarę.

W parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła na Grochowie rekolekcjonistą będzie ks. Aleksander Sewastianowicz z parafii w Mirze na Białorusi. – Jest wziętym rekolekcjonistą, będzie mówić o wartościach Wielkiego Postu, o Kościele i jego rozumieniu – mówi proboszcz ks. Bogusław Kowalski. Początek rekolekcji w IV niedzielę postu.

Pod tajemniczym hasłem: „Arytmia” odbędą się (5-8 marca) rekolekcje w kościele akademickim przy ul. Wóycickiego. – Wszyscy mamy arytmię, z która nie da się długo żyć. Musimy przywrócić właściwy rytm życia chrześcijanina, a każdy musi zrobić to sam. Rekolekcje mają temu służyć – tłumaczy prowadzący je ks. Andrzej Waś SDB z Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie.

Reklama

Kobieta w oczach Boga

Interesująco brzmi zapowiedź rekolekcji dla kobiet (6-8 marca) w kościele św. Klemensa Hofbauera, przy ul. Karolkowej. – Myślą przewodnią będzie hasło: „Kobieta w oczach Boga” – mówi o. Paweł Drobot CSsR, diecezjalny duszpasterz kobiet. – Przyjrzymy się, co to znaczy być kobietą – jako córka, oblubienica i matka. W programie są m.in.: Droga Krzyżowa, konferencje, świadectwa kobiet. Zaproszone są panie w każdym wieku, wierzące i poszukujące.

Włączenie się w akcję „Post. Życie ma smak”, polegającej na podjęciu postu o chlebie i wodzie przez jeden dzień Wielkiego Postu, w intencjach wspólnych oraz własnych – proponują dominikanie z Służewa.

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcji lub wpisać się do księgi znajdującej się w kościele św. Dominika. „...Jeżeli pościmy – tłumaczą – z miłości do Boga, to otwieramy się na dar wewnętrznej wolności, która pomaga nam poznać prawdziwą wartość tego, co nas otacza. Post nadaje smak naszemu życiu!”.

Podziel się:

Oceń:

2023-02-28 13:24

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Franciszkańskie rekolekcje internetowe na Wielki Post 2014 "Twoje miłosierdzie"

Więcej ...

Katecheci przeciwko zmianom zasad organizacji religii w szkołach

2024-05-21 16:42

Bożena Sztajner/Niedziela

Nauczyciele ze Stowarzyszenia Katechetów Świeckich krytykują propozycję MEN zmian w zasadach organizacji lekcji religii w szkołach. Według nich spowodują one utratę pracy przez część katechetów. Opowiadają się za natomiast za wprowadzeniem obowiązkowych dla uczniów lekcji religii lub etyki.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 22.): Wierny pies

2024-05-21 20:50

Mat. prasowy

Która modlitwa zmiękcza nawet najtrudniejsze charaktery? Czy istnieją zmarnowane adoracje? Po co w ogóle patrzeć na Jezusa? I co to wszystko ma wspólnego z narkozą? Zapraszamy na dwudziesty drugi odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o adoracji, której uczy Maryja.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Największą wartością człowieka jest służba innym

Wiara

Największą wartością człowieka jest służba innym

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Święty Jan Nepomucen

Święci i błogosławieni

Święty Jan Nepomucen

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj