Reklama

Niedziela w Warszawie

Interaktywna pomoc dla męża i żony

Aplikacja ma pomagać małżonkom w lepszej komunikacji

Archiwum organizatorów

Aplikacja ma pomagać małżonkom w lepszej komunikacji

Ma pomagać małżonkom w komunikacji i przeżywaniu kryzysów. Mobilna aplikacja jest odpowiedzią na rozpadające się rodziny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Twórcami projektu „Randka małżeńska”, składającego się z aplikacji na telefon i 45-minutowego multimedialnego warsztatu są Marta i Artur Kołaczkowie z Domowego Kościoła diecezji warszawsko-praskiej wraz z ich duszpasterzem ks. Markiem Kruszewskim.

– Chcemy zachęcić małżonków do pierwszego zauroczenia się sobą. Zapraszamy do tego, aby przyjrzeć się miłości oszlifowanej w codzienności – mówi Niedzieli Artur Kołaczek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rozmowa kluczem do sukcesu

Statystycznie rozpada się co trzecie małżeństwo. Kryzysy zaczynają się często od braku rozmowy między mężem i żoną.

– Ciągle gdzieś biegniemy, tymczasem powinniśmy zadbać o naszą małżeńską relację. Praca, kredyt czy obowiązki domowe nie mogą stać się ważniejsze niż budowanie sakramentalnego związku na właściwej hierarchii wartości – dodaje nasz rozmówca.

Organizatorzy „Randki małżeńskiej” zapraszają żony i mężów do rozmów o tym, co najczęściej jest powodem awantur i różnicy zdań. – Wspólnie postaramy się znaleźć sposób na to, by kłótnie – te małe (o bałagan, chodzenie po domu w butach, stertę naczyń w zlewie) i te duże (nałogi, problemy finansowe, wychowanie dzieci, brak wierności) – kończyły się zawsze słowami „przepraszam” i „wybaczam” – podkreślają i dodają, że „wielu znajomych, sąsiadów, członków dalszej rodziny, którzy w swoim małżeństwie, o przyczynach kłopotów czy nawet o radościach nie umieją rozmawiać, a co dopiero próbować stawiać konstruktywnie im czoło”.

Widzieć, osądzić, działać

Aplikacja ma mobilizować do zatrzymania się przez 5 dni na kilkanaście minut, najpierw przez każdego z małżonków, a potem wspólnie przez męża i żonę. – Każdy dzień składa się z trzech etapów według klucza: widzieć, osądzić, działać – tłumaczy pomysłodawca multimedialnego projektu.

Organizatorzy „Randki małżeńskiej” zapraszają żony i mężów do rozmów o tym, co najczęściej jest powodem awantur i różnicy zdań.

Podziel się cytatem

W mobilnym narzędziu małżonkowie mogą liczyć m.in. na pomoc ekspertów, w tym znanego autora publikacji o tematyce rodzinnej Jacka Pulikowskiego.

Reklama

Po etapie pracy nad sobą zaplanowana jest „Randka małżeńska”, animowana przez znajdującą się w aplikacji audycję radiową. Podejmuje ona wcześniej przepracowane treści dotyczące m.in. rodzinnych priorytetów, wychowania dzieci czy finansów.

– Miłość w małżeństwie nie może umrzeć z głodu. Trzeba ją codziennie karmić. Jeśli nie będziemy starali się o dobrą komunikację ze swoim małżonkiem, miłość powoli będzie wygasać. W budowaniu trwałej relacji z mężem czy żoną ważne jest wykonywane każdego dnia małych gestów – mówi Artur Kołaczek.

Aplikacja adresowana jest do wszystkich małżeństw. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko rodzin z Polski, ale także z zagranicy. Choć dostępna jest dopiero od miesiąca, pobrało już ją ponad tysiąc osób. Jej integralną częścią jest multimedialny warsztat, który dostępny jest również na stronie www.randkamalzenska.pl.

Do udziału w projekcie zachęca ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński. W duszpasterskim liście napisał, że program „pomaga w rozwoju relacji pomiędzy małżonkami – zwłaszcza w czasie, gdy zmagają się z różnymi trudnościami i kryzysami – ukazując prawdziwe piękno małżeństwa i rodziny według zamysłu Bożego”.

Podziel się:

Oceń:

2021-01-05 11:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Zaczynamy ją udostępniać od dziś.

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

2024-05-04 22:24

Mat. prasowy

W czym właściwie Maryja pomogła Jezusowi, skoro i tak nie mogła zmienić Jego losu? Dlaczego warto się Jej trzymać, mimo że trudności wcale nie ustępują? Zapraszamy na piąty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o tym, że czasem Maryja przynosi po prostu coś innego niż zmianę losu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Wytrwajcie w miłości mojej!

Wiara

Wytrwajcie w miłości mojej!

Kim był św. Florian?

Kim był św. Florian?

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...