Reklama

Niedziela Wrocławska

Odkryliśmy tajemnicę?

Rok duszpasterski dobiega końca. Czy pamiętamy jeszcze, jakie było jego motto? Z drugiej strony, czy jest to takie ważne? Przecież na co dzień odkrywamy Pana Boga w Słowie Bożym i liturgii.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oto wielka tajemnica wiary”, a my mieliśmy tę tajemnicę odkrywać. I chyba nikt się nie spodziewał, że wydarzenia towarzyszące sprawią, że przyjdzie nam poczuć „głód Eucharystii”, a większość katolików zostanie odłączona od „pokarmu na życie wieczne” przez niewidzialnego wroga, jakim stał się COVID-19. Wśród tych wielu byli tacy, co zatęsknili za Chrystusem eucharystycznym, lecz pojawili się i tacy, co wykorzystali moment, aby powiedzieć Panu Jezusowi: „G (o)od Bye”.

Ten rok liturgiczny, począwszy od adwentu, był specyficzny, ale potrzebny. Przygotowywaliśmy się do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Na roratach dzieci poznawały jego życie. Później informacja o przeniesieniu tego wydarzenia na inny termin. Planowaliśmy przeżyć Triduum Paschalne, a tu limit do 5 osób. Przygotowania do I Komunii Świętej, sakramentu bierzmowania. Przekładanie terminów, wiele niewiadomych. Byli tacy, co zrezygnowali w trakcie, odeszli, powiedzieli: „Nie”. Pojawiały się pytania: „Dlaczego?”, „Po co to wszystko?”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dlatego ważne jest, aby wybierając, nie iść za krzyczącym tłumem, ale zastanowić się, Kto mnie kocha naprawdę?

Podziel się cytatem

Mieliśmy odkrywać tajemnice naszej wiary i – moim zdaniem – Pan Bóg dał nam taką możliwość, aby w czasie pandemii podjąć refleksję, dlaczego uczęszczam na Msze św., i dlaczego jest ona dla mnie ważna. W innym przypadku stwarzam sobie okazję do tego, aby usprawiedliwić się z każdej nieobecności na spotkaniu z Panem Bogiem w Eucharystii.

Reklama

Nie bez przyczyny ostatnia niedziela roku liturgicznego to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Gdy przyjdzie koniec czasów, nastąpi wieczne Królowanie Jezusa, a wtedy tajemnica wiary stanie się oczywistością. Po co więc podejmować próby już dzisiaj?

Odpowiedź jest prosta. Trzeba robić wszystko, abyśmy, gdy przyjdzie nam się spotkać z Panem Jezusem po naszej śmierci lub gdy „niebo i ziemia przeminą”, nie byli niczym panny nieroztropne zaskoczeni sytuacją, ale zostali rozpoznani przez Chrystusa i otrzymali nagrodę życia wiecznego.

O tym, że stawka jest wielka, wie dobrze największy zwodziciel na świecie, który próbuje podsyłać nam „autorytety” niszczące prawdziwe autorytety. Odkrywanie Chrystusa w Eucharystii i Jego Słowie pozwala nam być o krok do przodu, tylko czy chcę?, bo wyboru dokonuje się każdego dnia i decyzja ta jest wiążąca. Dlatego ważne jest, aby wybierając, nie iść za krzyczącym tłumem, ale zastanowić się, Kto mnie kocha naprawdę?

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2020-11-18 11:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ciągle mocny akcent stawiamy na wiarę

Niedziela sandomierska 48/2013, str. 7

Ks. Adam Stachowicz

Czym był Rok Wiary w diecezji sandomierskiej, o planach na nadchodzący czas oraz priorytetach w nowym roku kościelnym rozmowa z z dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Czym się zajmuje Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE)?

2024-05-02 19:53

pixabay.com

Rozszerzanie Unii Europejskiej, protesty rolników, aborcja, migracja i prawo azylowe, kryzys energetyczny, wojna w Ukrainie i na Bliskim Wchodzie, wolność religijna, pandemia COVID-19 i odbudowa po niej - to niektóre ze spraw, którymi w ostatnim czasie zajmowała się Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady