Reklama

Niedziela Sandomierska

W Stalowej Woli jak w Panamie

Modlitwie w łączności z uczestnikami ŚDM w Panamie przewodniczył
bp Krzysztof Nitkiewicz

Ks. Adam Stachowicz

Modlitwie w łączności z uczestnikami ŚDM w Panamie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Młodzież z Diecezji Sandomierskiej wraz z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem i duszpasterzami w duchowy sposób połączyła się z uczestnikami czuwania młodzieży, duszpasterzy i Ojca Świętego Franciszka w Panamie. W parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odbyło się diecezjalne czuwanie w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do Stalowej Woli w sobotni wieczór 26 stycznia przybyła młodzież z duszpasterzami z całej diecezji. Wspólne czuwanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Rozpoczynając modlitwę, Biskup Ordynariusz przypomniał idę wspólnego zwoływania młodzieży ze wszystkich kontynentów oraz czuwania modlitewnego diecezjalnej młodzieży w Stalowej Woli. – W zamierzeniu św. Jana Pawła II Światowy Dzień Młodzieży miał odnowić przyjaźń młodych z Chrystusem i między sobą. Taki jest również cel naszego dzisiejszego spotkania, będącego jakby przedłużeniem zgromadzenia w Panamie. Łączy nas jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest i ten sam Duch – powiedział biskup.

Podczas homilii ks. Michał Powęska przywołał słowa papieża Franciszka. – Ojciec Święty zapytał młodych podczas pierwszego spotkania: „Co nas pobudza w tych Światowych Dniach Młodzieży? Pewność wypływająca ze świadomości, że zostaliśmy umiłowani serdeczną miłością, której nie chcemy i nie możemy przemilczeć, a która wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli w ten sam sposób: miłością” – mówił do młodych papież Franciszek. Dziś spotykamy się w naszej „diecezjalnej Panamie”, by odkrywać moc Bożego słowa, poprzez które Chrystus dziś posyła nas byśmy stawali się Jego świadkami. Chrystus obdarza miłością, która ma emanować, którą musimy się dzielić z innymi – pokazywał zebranym duszpasterz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzi wraz z duchownymi prowadzili rozważania i modlitwę. Na zakończenie czuwania bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a następnie wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski – relacjonuje ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii.

Wyjazd do Panamy to poważne przedsięwzięcie, dlatego niewielka reprezentacja z diecezji miała okazję tam pojechać. Każdy natomiast miał możliwość duchowej łączności zarówno przed odbiornikiem telewizyjnym, gdzie była transmitowana liturgia z Panamy, jak również w Stalowej Woli, gdzie młodzi mogli spotkać Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Reklama

– Niestety nie mogłam jechać do Panamy, ale cieszę się, że właśnie poprzez to czuwanie możemy być duchowo razem z naszymi przyjaciółmi, którzy pojechali na spotkanie młodych. Oglądałam pierwsze spotkanie papieża Franciszka z młodymi i bardzo poruszyły mnie jego słowa. Dziś we wspólnej modlitwie chcę polecać moich bliskich zmagających się z różnymi problemami – mówiła Agnieszka z Gorzyc.

Dużą część dzisiejszego numeru „Niedzieli Sandomierskiej” poświęcamy relacji młodzieży uczestniczącej w centralnych wydarzeniach w Panamie. Zachęcam do czytania na str. VI-VIII.

Podziel się:

Oceń:

2019-01-30 11:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Dar Młodzieży wyruszył do Panamy

Dar Młodzieży

YouTube.com

Dar Młodzieży

Legendarny polski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który okrąża świat w Rejsie Niepodległości, wyszedł z portu w amerykańskim Los Angeles i skierował się w stronę Panamy.

Więcej ...

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Karol Porwich/Niedziela

Maryja ukazywała się w Fatimie raz w miesiącu od 13 maja do 13 października 1917 roku. Z objawieniami fatimskimi i ich historią związane są fascynujące fakty, wciąż niestety mało znane lub zapomniane. Przypominamy kilka z nich.

Więcej ...

Eksperci: Zarządzenie prezydenta stolicy ws. symboli religijnych narusza Konstytucję RP

2024-05-17 19:16

flickr.com

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie chce symboli religijnych w publicznych przestrzeniach stołecznych urzędów. "Urząd jest świecki i jest neutralny światopoglądowo i religijnie, takich symboli, w przestrzeniach wspólnych, tam, gdzie przyjmowani są klienci urzędu, nie powinno być" - przekonuje rzeczniczka urzędu. Zdaniem Łukasza Bernacińskiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zarządzenie prezydenta stolicy narusza gwarantowaną konstytucyjnie wolność sumienia i religii. Profesor UKSW, politolog ks. Piotr Mazurkiewicz ocenia z kolei, że takie inicjatywy nie mają nic wspólnego z neutralnością lecz są próbą ateizowania przestrzeni publicznej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha...

Niedziela Łódzka

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha...

Warszawa: pokaz słynnego filmu Krzysztofa Żurowskiego...

Polska

Warszawa: pokaz słynnego filmu Krzysztofa Żurowskiego...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli