Warsztaty zostały wyznaczone na pięć terminów od października 2025 do maja 2026. Pierwszy z nich przypada 10-12 października 2025 r. w Liceum salezjańskie i kościół św. Michała Archanioła, ul. Bolesława Prusa 78 we Wrocławiu. Drugi w dniach 9-11 stycznia 2026 r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Horbaczewskiego 2 we Wrocławiu. Kolejny termin to 20-22 lutego 2026 r. w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1, we Wrocławiu. Wyznaczono także miejsce poza Wrocławiem. I miejscem warsztatów w dniach 17-19 kwietnia 2026 r. będzie parafia NMP Matki Miłosierdzia, ul. Wileńska w Oleśnicy. I ostatni termin na zakończenie synodu, czyli 22-24 maja 2026 r, zakończenie Synodu, a po Eucharystii pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego przewidziany jest dodatkowy czas uwielbienia Boga w krótkim koncercie modlitewnym. Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia: - Każda z sesji to intensywna praca 100-osobowego chóru oraz 30-osobowej orkiestry, zakończona posługą w pięciu różnych parafiach Wrocławia i okolic, podczas pięciu różnych okresów liturgicznych. Sesje rozpoczynają się w piątek wieczorem, kończą w południe w niedzielę, uroczystą Eucharystią, na której razem śpiewamy i gramy.
Do prowadzenia warsztatów zaproszeni zostali specjaliści w dziedzinie muzyki chóralnej. Wśród nich jest Hubert Kowalski, który jest dyrygentem, kompozytorem, producentem muzycznym, śpiewakiem i kontrabasistą. Od ponad 30 lat współtworzy zespół Deus Meus i związany jest z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym w Krakowie. W przygotowanie tego muzycznego dzieła włączyli się ludzie, dla których muzyka nie jest czymś obcym. Są to: Dawid i Weronika Rokoszowie - od lat współorganizują we Wrocławiu Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne, a także angażują się w działalność i posługę muzyczną u oo. dominikanów; Karol Kuś, prezes Wrocławskiej Orkiestry Wszechmuzycznej, fagocista, znakomity organizator i uczestnik wielu inicjatyw muzycznych, związany z Ruchem Światło-Życie; Krzysztof Stępień - utalentowany organista z parafii NMP Bolesnej na Strachocinie, również związany z Ruchem Światło-Życie, organizator i animator życia muzycznego parafii; Mikołaj Wilgosz - organizator corocznej Wigilii Uroczystości Chrystusa Króla, koordynator przygotowań do inauguracji Mszy św. na rozpoczęcie synodu razem z biskupem Maciejem Małygą oraz kierownikiem artystycznym Hubertem Kowalskim:
Aby wziąć udział w Synodalnym Dziele Muzycznym Archidiecezji Wrocławskiej należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Należy także wziąć udział we wszystkich weekendowych sesjach warsztatowych. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział w warsztatach jest bezpłatny, a zapisywać się można poprzez formularz umieszony na stronie: https://dmawroc.blogspot.com/
Pomóż w rozwoju naszego portalu