Reklama

Niedziela Łódzka

Łódzkie: Muzyczne Kolory Polski

2025-06-30 17:25

Pixabay

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz 26. w regionie łódzkim odbędą się Muzyczne Kolory Polski, czyli wędrowny festiwalu Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Festiwal „Muzyczne Kolory Polski” charakteryzuje się prezentacją muzyki w wykonaniu kameralnym, obejmującą zarówno muzykę świecką, jak i religijną, od baroku po współczesność.

Wędruje on po różnych miejscowościach województwa łódzkiego, oferując co tydzień koncerty innych miejscach tj. w Dobroniu, Łowiczu, Lutomiersku, Lipcach Reymontowskich, Łodzi i Kutnie. - Przed nami 26. edycja Wędrownego Festiwalu Muzycznego Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Piękna muzyka, mistrzowskie wykonania i 13 pięknych zakątków naszego województwa. Do tego wycieczki i bezpłatne dojazdy organizowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 12 lipca i potrwa do 30 sierpnia – tłumaczą organizatorzy. Na wszystkie koncerty, poza finałowym, wstęp będzie bezpłatny. Repertuar „Kolorów” mieni się stylami i gatunkami muzycznymi. Na festiwalowych estradach reprezentowane będą m.in.: piosenka autorska w wykonaniu jazzowego wokalisty Wojciecha Myrczka, który zaśpiewa teksty Wojciecha Młynarskiego, jazz - Michał Tokaj Quintet z utworami Andrzeja Trzaskowskiego, muzyka tradycyjna - tercet Michalove z Pomorza Środkowego, dawna - białostocki zespół Diletto z programem poświęconym związkom XVII-wiecznej Polski z Italią. Słuchacze będzie mieli okazję usłyszeć artystów związanych na co dzień z Filharmonią Łódzką, m.in. nowo powstały kwintet dęty Modern Brass Łódź, ale również gwiazdy polskiego jazzu: Adam Bałdycha, Krzysztofa Herdzina, Henryka Miśkiewicza.

Nie zabraknie też znakomitych zespołów filharmonicznych. Szczególne miejsce w programie zajmą utwory napisane specjalnie z myślą o tegorocznej edycji „Kolorów” – inspirowana „Ziemią obiecaną”, „Komediantką” i „Chłopami” „Suita reymontowska” Krzysztofa Falkowskiego, która wybrzmi w Lipcach w wykonaniu Falkowski Orkiestry i zespołu Chrust. Jak co roku festiwal zwieńczy koncert finałowy  w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Tym razem uświetni go występ łódzkiego Big Bandu Fabryka, który wraz z gośćmi specjalnymi, Henrykiem Miśkiewiczem i Krystyną Prońko, zabierze widzów w podróż po historii polskiego swingu. Na festiwalowej mapie znajdzie się kilka nowych miejsc, turystycznych perełek województwa łódzkiego: neogotycka świątynia w Złakowie Kościelnym, amfiteatr w Smardzewicach, z którego roztacza się wspaniały widok na Zalew Sulejowski, nowoczesny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy nad zbiornikiem wodnym w Lisowicach. Nie zabraknie też lokalizacji doskonale znanych publiczności „Kolorów”: malowniczych ruin Zamku Kazimierzowskiego w Inowłodzu czy barokowego, pobernardyńskiego zespołu klasztornego w Paradyżu. Poznawaniu uroków miejscowości-gospodarzy sprzyjać będą też wydarzenia towarzyszące koncertom: zwiedzanie miejscowych atrakcji w promocyjnych cenach, kiermasze rękodzieła czy degustacje lokalnych smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Podziel się:

Oceń:

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Ryś uczestniczy w XXVIII Dniu Judaizmu w Kościele katolickim

ks. Łukasz Burchard

Więcej ...

Kard. Ryś: Antysemityzm jest, zgodnie z nauczaniem Kościoła, grzechem i złem moralnym

2025-07-11 12:37

Vatican News

Antysemityzm w każdej postaci jest, zgodnie z nauczaniem Kościoła, grzechem i złem moralnym - napisał w oświadczeniu kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem.

Więcej ...

Kolejny dzień początku końca

2025-07-12 07:23
Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Minęło sześć tygodni od przegranej obozu rządzącego w wyborach prezydenckich. Sześć tygodni politycznego bezruchu, gorączkowego przeczesywania własnych szeregów i tępego wpatrywania się w sufit w poszukiwaniu „planu B”. Miało być nowe otwarcie. „Jeszcze tylko Pałac” – mówili. A tymczasem Pałac przejęty, prezydent Karol Nawrocki za niecały miesiąc zostanie zaprzysiężony, a Koalicja 13 grudnia stanęła – nie w miejscu, ale w martwym punkcie. Zacięcie, brak pomysłu, brak wizji, brak przyszłości.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Trwa walka ze zdejmowaniem krzyży w... Niemczech. Jest...

Europa

Trwa walka ze zdejmowaniem krzyży w... Niemczech. Jest...

Francja: profanacja w bazylice Sacré-Coeur; mężczyzna...

Kościół

Francja: profanacja w bazylice Sacré-Coeur; mężczyzna...

Abp Kupny: słowa Grzegorza Brauna są niedopuszczalne....

Kościół

Abp Kupny: słowa Grzegorza Brauna są niedopuszczalne....

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Kościół

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Zmarł bp Władysław Bobowski

Kościół

Zmarł bp Władysław Bobowski

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Święci i błogosławieni

Dziewczynka, która przebaczyła swemu zabójcy

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką