Reklama

Polska

Od dzisiaj „Niedziela” w nowej odsłonie

Bożena Sztajner/Niedziela

Nowoczesna szata graficzna, nowi autorzy, więcej tematyki rodzinnej i rubryk poradnikowych – tak wygląda tygodnik katolicki „Niedziela” po najnowszych zmianach. W nowej odsłonie numer 36. pisma z datą 7 września 2014, jest od dziś dostępny, m.in. w kioskach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Niedziela” mile zaskoczy czytelników rozszerzonym zespołem autorów i stałych współpracowników. Pokaże atrakcyjne formy docierania z nauką Chrystusa do człowieka, który wciąż się spieszy i coraz bardziej brakuje mu czasu i miejsca na sacrum – podkreśla Lidia Dudkiewicz, nowa redaktor naczelna „Niedzieli”. Dodaje, że tygodnik „nie ustąpi w zmaganiach o prawdę i zachowanie należnego Bogu miejsca w przestrzeni publicznej”.

"W nowej odsłonie «Niedziela» szeroko otwiera okna na doniesienia z Polski i ze świata. Chociaż zewsząd docierają do nas w zdecydowanej większości złe wieści, to zapewniam, że zawsze znajdziemy dla naszych czytelników porcję dobrych wiadomości. A gorące tematy będą podejmować na naszych łamach znani publicyści" – zapewnia red. Dudkiewicz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na łamach „Niedzieli” pojawiają się również nowi autorzy, m.in. biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski, historyk prof. Jan Żaryn, a w kolejnych numerach także metropolita częstochowski abp Wacław Depo oraz Grzegorz Górny, Paweł Zuchniewicz, ks. Dariusz Kowalczyk SJ, Grzegorz Polak.

W tygodniku pojawią się też konkursy i nowe rubryki, np. "Porządki w torebce” – poradnik dla kobiet oraz „Męski punkt widzenia” – poradnik dla panów. „Wiele z nowych rubryk będzie służyło rodzinie, która obecnie niszczona jest w bezwzględny sposób u swoich podstaw. Przyglądając się najważniejszym sprawom dotyczącym rodziny, będziemy ją wspierać w trudnej codzienności, i to bardzo konkretnie. Zaproponujemy m.in. ważne rubryki poradnikowe, prowadzone przez znawców problematyki rodzinnej” – podkreśla redaktor naczelna „Niedzieli”.

Zdaniem Lidii Dudkiewicz w chwili prezentowania po raz pierwszy nowej odsłony „Niedzieli”, „trzeba zwrócić uwagę na dokonujące się epokowe zmiany technologiczne”. "Małe, a nawet miniaturowe nośniki szybko dostarczają dzisiaj wszelkich informacje. Gazety czyta się już na ekranie smartfonu czy tabletu. Obrazowo wygląda to tak, jakbyśmy trzymali w garści prawie cały świat. Niezależnie od rozwoju gazet w sieci, z pewnością nadal będziemy brać do ręki tradycyjną «Niedzielę», drukowaną na papierze" – jest przekonana szefowa pisma. Dodaje, że „gdy wchodzimy w nowoczesną, przyjazną dla oka, przejrzystą makietę nowej «Niedzieli», to widać, że mamy nową gazetę”.

Reklama

„Oczywiście, najważniejsze się nie zmieniło” - zapewnia naczelna „Niedzieli”. Wyjaśnia, że „jest to ta sama «Niedziela», osadzona na jasnogórskiej skale, wierna Bogu, krzyżowi i Ewangelii, uparcie poszukująca prawdy”.

Pierwszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela” ukazał się 4 kwietnia 1926 r. Od początku wydaje go diecezja częstochowska, która powołała go do życia niedługo po jej utworzeniu przez Piusa XI bullą "Vixdum Poloniae unitas" z 28 października 1925. Pierwszym biskupem nowej jednostki kościelnej został ks. Teodor Filip Kubina (1880–1951) - działacz społeczny, popularyzator Akcji Katolickiej, publicysta, redaktor "Gościa Niedzielnego". Jedną z pierwszych jego decyzji było utworzenie tygodnika katolickiego.

Do niedawna tygodnikiem kierował przez wiele lat ks. infułat Ireneusz Skubiś, a od 1 lipca br. jego obowiązki przejęła red. Lida Dudkiewicz.

Obecnie „Niedziela” to tygodnik katolicki o zasięgu ogólnopolskim i polonijnym; jest instytucją multimedialną z własnym studiem internetowym, radiowym i telewizyjnym, ma również własną serię wydawniczą „Biblioteka Niedzieli”.

Podziel się:

Oceń:

2014-09-03 17:34

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Biskupi apelują o ograniczenie handlu w niedziele

fotolia.com

O poparcie inicjatywy ustawodawczej ograniczającej handel w niedziele zaapelowali w specjalnym komunikacie biskupi metropolii górnośląskiej i archidiecezji katowickiej.

Więcej ...

Tygodnik "Sieci" ujawnia wstrząsające listy ks. Olszewskiego

2024-06-30 17:32

red

Nowe wydanie tygodnika „Sieci” ujawnia treść listu księdza Michała Olszewskiego z fundacji Profeto. List osadzonego w areszcie księdza jest świadectwem publicznego upokarzania, nieludzkiego traktowania i esbeckich metod, którym był poddawany duchowny pod dyktando Prokuratury Krajowej rządzonej przez Adama Bodnara.

Więcej ...

Bp Andrzej Czaja: nic nie osłabiło naszej wiary tak bardzo jak materializm

2024-06-30 18:40

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Biskup opolski przewodniczył Mszy św. podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców na Górę św. Anny. W kazaniu zachęcał wiernych do umacniania i przekazywania wiary.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Kościół

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Tygodnik

Kościół

Tygodnik "Sieci" ujawnia wstrząsające listy ks....

Muzeum Auschwitz przygotowuje się do remontu

Wiadomości

Muzeum Auschwitz przygotowuje się do remontu

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...