Reklama

Niedziela Podlaska

Święcenia kapłańskie

Niedziela podlaska 25/2013, str. 4-5

Ks. Łukasz Gołębiewski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. Tomasz Łapiński

urodził się 4 marca 1987 r. w Łapach jako drugi syn Hanny i Henryka Łapińskich. Ma brata Bartłomieja, starszego o dwa lata. Pochodzi z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łapach w diecezji łomżyńskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W latach 1994 - 2000 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach. Następnie w latach 2000-2003 - do Publicznego Gimnazjum w Łapach. W 2000 r. rozpoczął edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Łapach na profilu filologicznym, które ukończył w 2006 r. egzaminem maturalnym.

W 2006 r. rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym im. Jana Pawła II w Łomży. 14 maja 2011 r. w katedrze łomżyńskiej z rąk bp. Stanisława Stefanka przyjął święcenia diakonatu. 11 stycznia 2013 r. inkardynował się do diecezji drohiczyńskiej.

Pracę magisterską pt. „Zobowiązujący charakter sakramentu chrztu świętego w Nabożeństwie Ewangelizacyjnym ku czci św. Brunona z Kwerfurtu”, napisaną na seminarium z liturgiki pod kierunkiem ks. dr. Krzysztofa Chodkowskiego, obronił 14 maja 2012 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Praktykę duszpastersko-katechetyczną odbył w parafii katedralnej pw. Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie.

Jako motto na obrazku prymicyjnym wybrał słowa św. Tomasza Apostoła: „Pan mój i Bóg mój” (J 20, 28).



Ks. Adam Łukasz Niewęgłowski

zamieszkały w Łukowie. Urodził się 14 września 1988 r. w Siedlcach. Dzieciństwo spędził w domu rodzinnym w Łukowie razem z rodzicami i rodzeństwem. W 1995 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie, którą ukończył w 2001 r. W tym samym roku kontynuował edukację w Gimnazjum nr 2 w Łukowie. W 2004 r. rozpoczął naukę w Zespole Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie. W latach 2007-2010 odbywał formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach, a od 2010 r. kontynuował ją w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. 15 czerwca 2012 r. z rąk bp. Antoniego Pacyfika Dydycza przyjął święcenia diakonatu w katedrze drohiczyńskiej.

Reklama

Obronił pracę magisterską pt. „Rozumienie cierpienia w życiu i nauczaniu św. Josemarii Escrivy”, napisaną na seminarium z teologii moralnej pod kierunkiem ks. kan. dr. Sławomira Mazura.

Praktykę duszpastersko-katechetyczną odbył w bazylice węgrowskiej.

W seminarium pełnił funkcję proboszcza.

Motto na obrazku prymicyjnym zaczerpnął z Księgi z Jeremiasza: „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jr 20, 7).



Ks. Michał Marczak

27 lat, zamieszkały w Łochowie. Urodził się 6 września 1986 r. w Węgrowie. Dzieciństwo spędził w domu rodzinnym w Łochowie wraz z rodzicami, starszym bratem oraz z babcią i dziadkiem. W 1993 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Łochowie Fabrycznym, którą ukończył w 1999 r. W tym samym roku zaczął uczęszczać do Publicznego Gimnazjum w Łochowie. W 2002 r., po zdanym egzaminie gimnazjalnym, złożył dokumenty do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewicz w Łochowie. W roku akademickim 2005/2006 odbył formację w postulacie Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W roku akademickim 2006/2007 był studentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W roku akademickim 2007/2008 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchowego w Drohiczynie.

15 czerwca 2012 r. w katedrze drohiczyńskiej przyjął święcenia diakonatu z rąk bp. Antoniego Dydycza. Pracę magisterską pt. „Niektóre aspekty moralne wybranych dalekowschodnich sztuk walki w ocenie literatury przedmiotu” napisał na seminarium z teologii moralnej pod kierunkiem ks. kan. dr. Łukasza Gołębiewskiego.

Praktykę duszpastersko-katechetyczną odbył w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim.

W seminarium pełnił funkcję wicedziekana.

Reklama

Motto na obrazku prymicyjnym: „Ja zaś będę zawsze ufał i pomnażał wszelką Twoją chwałę” (Ps 71, 14).



Ks. Artur Żandarski

urodził się 18 sierpnia 1986 r. w Mławie jako drugi syn Andrzeja i Agaty z domu Sotowicz. Ma brata Marcina, starszego o dwa lata. Pochodzi z parafii pw. św. Wojciecha w Stupsku.

W latach 1993-99 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych. Następnie w latach 1999 - 2002 uczęszczał do Gimnazjum w Stupsku. W 2002 r. rozpoczął edukację w Technikum Kelnerskim w Mławie. W 2006 r. rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. W 2011 r. przeniósł się do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

15 czerwca 2012 r. w katedrze drohiczyńskiej przyjął święcenia diakonatu z rąk bp. Antoniego Pacyfika Dydycza.

Pracę magisterską pt. „Ks. Stanisław Szulborski - duszpasterz ziemi mławskiej i męczennik wojny 1920 r.” napisał na seminarium z historii kościoła pod kierunkiem ks. dr. Zenona Czumaja, którą obronił na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Praktykę duszpastersko-katechetyczną odbył w parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie.

W seminarium pełnił funkcję dziekana kleryków.

Motto na obrazku prymicyjnym: „Kto wierzy w Chrystusa, na pewno nie zostanie zawiedziony” (1 P 2, 6).

Podziel się:

Oceń:

2013-06-20 10:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Siedmiu kapłanów dla diecezji świdnickiej

Niedziela świdnicka 23/2016, str. 3

Podczas śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Podczas śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych

Więcej ...

Powiedz, w jakim języku się modlisz, a powiem Ci, kim jesteś. Szkoły polonijne zyskują dzięki nauce religii

2024-07-02 08:33

Parafia pw. św. Trójcy w Lyonie

Rodzice dzieci stale lub czasowo przebywających za granicą, decydując się na szkołę polonijną, wybierają te, w której nauczana jest religia. Przedmiot zwycięża z nauką rysunku, matematyki czy nauki kolejnego języka. Zajęcia z religii to doskonała lekcja wartości, humanizmu i patriotyzmu – mówią rodzice.

Więcej ...

Jasna Góra: 87. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców

2024-07-02 18:11

Jasna Góra/Facebook

Na Jasnej Górze odbyła się 87. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Uczestniczą w niej nie tylko pedagodzy, ale także pracownicy szkół i systemu oświaty. Tegoroczne spotkanie przebiega pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...

Wiadomości

Skwarzyński: od czasu zatrzymania księdza, jego kondycja...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Matka Boża Licheńska - Bolesna Królowa Polski

Wiara

Matka Boża Licheńska - Bolesna Królowa Polski

Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary?

Wiara

Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary?

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Kościół

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Tygodnik

Kościół

Tygodnik "Sieci" ujawnia wstrząsające listy ks....

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...